PERSONALIZEAZĂ-ŢI COSTUMULCiteşte detaliile!
VIDEO MAKER Creează un videoclip şi urcă-l pe YouTube, iar noi te recompensăm ! › Citeşte detaliile!
REGULAMENT New Revolution2› Citeşte detaliile!

Actualizare Sâmbătă, 28 Aprilie (Versiunea 6.0)

Fii la curent cu toate update-urile jocului!
T-Zeus
Game Administrator
Game Administrator
Reputație: Administrator Server, Fondator
Game Developer(Technician)
Regat: Neutru
Nivel: 112
Rasă: Războinic (M)

Actualizare Sâmbătă, 28 Aprilie (Versiunea 6.0)

Postby T-Zeus Sat Apr 28, 2018 2:42 am

Image
Informaţii
  • Dacă vor apărea probleme după acest update le vom remedia cât mai rapid posibil. De asemenea înainte de update am făcut backup în cazul în care lucrurile nu merg bine.
    Lăsând asta la o parte cu noul sistem de mentenanţă în fiecare săptămână se va face câte un update consistent până vom remedia absolut tot ce ne-am propus pe server. Nu am reuşit să facem chiar toate lucrurile pe care am spus că le vom face, dar nu vă faceţi griji, toate sugestiile acceptate şi alte idei sunt trecute pe lista mea şi vor fi aplicate începând cu săptămâna viitoare. Până atunci să sperăm că noul update va mulţumi pe toată lumea.
Noul Patcher versiunea 6.0 by Ankhed
  • Image
Web-Site:
  • Item-Shop:
    • Reparate problemele de la item-shop cu poziţiile. Itemele se vor adăuga pe poziţiile goale în cazul în care există loc. Dacă nu există loc veţi fi anunţaţi.
      De asemenea, obiectele stackabile se vor adăuga unul peste altul pentru a economisi spaţiu.
  • Roata Destinului:
    • Reparate problemele de la Roata Destinului cu poziţiile, problemă asemănătoare cu cea de la Item-Shop.
      De asemenea, obiectele stackabile se vor adăuga unul peste altul pentru a economisi spaţiu.
Server:
  • Am adăugat la Opţiuni Joc, posibilitatea de a ascunde sau de a arăta Magazinele Offline.
    Image
  • Noi opţiuni adăugate precum Noapte, Ninsoare, Zăpadă, Ascunde Pet-uri, Ascunde Mount-uri, etc.. Acestea vor rămâne salvate chiar dacă vă teleportaţi/deconectaţi.
    Image
    • De asemenea am adăugat un nou skybox atunci când aveţi modul Noapte activat.
    Image
  • O mică îmbunătăţire adusă paginii de deschidere a depozitelor.
    Image
  • Am modificat să poţi prinde pv, semi-om, etc. pe armurile/armele care au deja aceste bonusuri setate default.
  • Caracterele cu nivelul mai mic sau egal decât 15 nu mai pot ataca jucători.
  • Când veţi deschide un Cufăr al cărui drop nu este făcut din quest, va fi afişată o fereastră cu ce iteme puteţi obţine din Cufăr şi opţiunea de a deschide între 1 - 10 cufere.
    Image
  • O mică modificare adusă interfeţei paginii breslei.
    Image
  • Limita de Yang după care puteţi căuta un item cu ajutorul Search Shop a fost mărită la 9.999.999.999.999.
  • Remediată o problemă la teleportare. Dacă vă teleportaţi de prea multe ori jocul se închidea cu totul.
  • Pe armele, armurile şi accesoriile care evoluează s-au adăugat detalii despre stadiul evoluţiei şi din ce sau în ce evoluează.
    Exemplu:
    Image
  • Cărţile pentru titluri deja deblocate nu vor mai putea fi folosite.
    Image
  • Setul de Arme/Armuri Dominus o nouă evoluţie disponibilă
    • Image
    • Nivel necesar pentru echipare: la +0 - 110, la +9 - 118
    • Se obţin din setul de arme de 108. Ai nevoie de 2x Solzi dragon Rosu şi 2x Corn Dragon Rosu dropabile din Cufăr Meley, 2kkk Yang şansa 100%
    • Îmbunătăţire cu obiecte de upgrade noi:
      • +4, şansa 90%
        • 3x Cristal Nemere Image , 200x Fragment de Energie Image si 2kkk Yang
      • +5, şansa 90%
        • 3x Cristal Razador Image , 200x Fragment de Energie Image si 2kkk Yang
      • +6, şansa 90%
        • 3x Cristal Chaos Image , 200x Fragment de Energie Image si 2kkk Yang
      • +7, şansa 90%
        • 3x Cristal Meroklet Image , 200x Fragment de Energie Image şi 2kkk Yang
      • +8, şansa 90%
        • 3x Cristal Jotun Image , 200x Fragment de Energie Imagesi 2kkk Yang
      • +9, şansa 90%
        • 3x Cristal Meley Image , 200x Fragment de Energie Imagesi 2kkk Yang
  • Nivel
    • A fost mărit de la 112 la 120.
    Gameplay:
    • Bonus nou adăugat: "Rezistenţă vs. Semi-Oameni" ultima evoluţie a armurilor.(Armurile Dominus)
    • Aspectul armelor de nivel 108 a fost adăugat armelor de nivel 99, iar cel al armelor de nivel 108 modificat cu un set nou.
      Image
    • Jucătorii sub nivel 15 nu pot ataca nici să fie atacaţi de către jucători de nivel mai mare.
    User Interface:
    • Fixată problema cu link-urile din PM. Te scotea din client când dădeai click pe ele.
    • S-a adăugat verificare pentru opţiunea de distrugere iteme.
      Image
    Drop-ul din Pădurea Fermecată de la Mithrill şi Poţiunea Druizilor a fost remediat.
    • Au fost scoase bonusurile vechi cu tare vs. etc. şi au fost adăugate doar 3 bonusuri:
    Tare vs Pietrelor Metin, Tare vs Şefi, Tare vs Monştri.
    Fiecare categorie de mob, metin, şef va avea bonusul respectiv funcţional împotriva lor.Aceste bonusuri sunt disponibile pe iteme prin bonusare.
    • Itemele ce aveau bonusuri precum Orci, Esoterici, Diavol, etc. au fost modificate cu noile bonusuri.
    • Am mărit PV-ul pietrelor Metin.
    Messenger List:
    • Fereastra ce afişa Echipa Online din Lista de Messenger a fost automatizată şi optimizată, preia GM-ii automat din baza de date fără a mai fi necesară introducerea lor manuală.
    Mentenanțe:
    • Pentru a nu mai fi mentenanțe automate, am adăugat o nouă caracteristică prin care veți fi anunțați cu minim 30 de minute înainte ca o mentenanță să aibă loc.
      Image
    Renaşterea Eroilor:
    • Image
    • Are 3 etape: RI, RII, RIII.
    • Pentru fiecare etapă deblocată veţi primi +5% Regenerare PV, +5% Farmec, +2% Rezistenţă la otravă permanent
    • Doar skill-urile principale se vor reseta la fiecare etapă realizată. Subskill-urile nu sunt afectate.
      De asemenea veţi fi teleportaţi în Map1 al regatului vostru pentru ca itemele să fie dezechipate. Nu veţi putea face asta decât dacă aveţi suficient spaţiu în Inventar.
    • La atingerea etapei RIII, veţi putea folosi butonul "Arată/Ascunde etapă Renaşter" ce vă va permite să ascundeţi de lângă nume etapa Renaşterii.
    • Efectul de la sistemul de renaştere vechi a fost eliminat.
    • Pentru a indeplini fiecare Renaştere în parte va trebui să aveţi: Sabia infinutlui - Chaos, Sabia Eroului - Jotun Thrym, Sabia Amurgului - Meley.
    VIP:
    • A fost scos de la nume tag-ul [VIP] şi adăugat lângă gradul caracterului deoarece se produceau multe confunzii între jucători cu acelaşi nume cu VIP şi fără VIP la nume.
      Image
    • Pergamentul TAG VIP a fost redenumit în Pergament VIP şi are următoarele caracteristici:
        Îţi oferă simbolul unui VIP şi îţi adaugă textul VIP chiar lângă gradul caracterului.
      • Toţi jucătorii cu [VIP] la nume vor avea înlăturat acest text şi adăugat ca în imaginea de mai sus lângă grad.
      Auto-Hunting:
      • Image
      Temniţa lui Meley
      • Image
      • Grupul care participă la acest run trebuie să distrugă cele 4 Statui Dragon într-o limită de timp şi prin mai multe etape progesive.
      • Membrii breslei marcati ca și 'combatanți' și liderul pot să inițieze și să înceapă Adăpostul lui Meley (breasla trebuie să aibă minim nivel 3+, iar intrarea vă costă 600 puncte de rank). Un număr de maxim 16 membri ai breslei de orice nivel pot intra la un run. Alegând “Restart în Oraş” după ce aţi murit în temniţă, vă va teleporta la intrarea temniţei, lângă NPC-ul Dragon Watcher Dolnarr.După finalizarea acestei temniţe orice participant poate alege Cufar Regina Meley.
        Cufăr Regina Meley Image
        Image

Zona de Război
      • Image
      • O Zonă de Război este o hartă cu pvp liber pentru toți, unde regatul, breasla și alte alianțe nu au niciun rol. Spiritul tău de luptător este tot ceea ce contează. Luptă împotriva altor jucători și arată tuturor cine este cel mai puternic.
      Șeful Meroklet
      • Image
      • Seful naturii Meroklet va fi disponibil în Valea eroilor pe coordonatele 381 384.Categoria de nivel a acestuia este de 85.Timp de respawn: O ora si 30 de minute.
      • Image
      Vom reveni cu ghiduri şi mai multe detalii. Fiţi pregătiţi, urmează multe update-uri interesante !
    Image

Return to “Actualizări”